Ten dział powstał specjalnie dla Was. Poniżej staraliśmy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące współpracy i generalnie modelingu Plus Size. Jeżeli nurtuje Was jeszcze jakieś pytanie, a nie znaleźliście na nie odpowiedzi niżej, napiszcie – chętnie odpowiemy na Wasze wątpliwości.

 

Maile z pytaniami kierujcie proszę na adres casting@maxilook.pl

 

 

 

Czy muszę mieć profesjonalne portfolio aby się do Państwa zgłosić?

Generalnie preferowane są modelki które posiadają już własne portfolio i doświadczenie w modelingu, nie jest to jednak warunek konieczny. Jeżeli nie masz żadnych zdjęć, a chciałabyś zbudować swoje podstawowe portfolio, zerknij na zakładkę SESJE ZDJĘCIOWE. Proponujemy tam możliwość udziału w sesji zdjęciowej organizowanej przez zespół agencji MaxiLook. 

 

Ile powinnam mieć wzrostu?

Warunkiem naszej agencji jest posiadanie minimalnie 170 cm wzrostu w przypadku modelek które będą angażowane do pokazów mody. W przypadku fotomodelek, istnieje możliwość zaangażowania również modelek niższych.

 

Jak zarabia modelka Plus Size?

Modelka pracuje na zasadzie podpisanej umowy z agencją. Nie jest to forma umowy o pracę, a zlecenia w czasie którego każdorazowo jest podawana stawka wynagrodzenia.

 

Czy podpisuję umowę z agencją? Jeżeli tak, to jaką?

Agencja Maxilook podpisuje w szczególności otwarty kontrakt z modelką. Jedynie w szczególnych sytuacjach jest to kontrakt zamknięty. Oznacza to, że mimo tego, iż jesteś modelką agencji Maxilook, istnieje możliwość abyś indywidualnie współpracowała z inny zleceniodawcami i „na własną rękę” poszukiwała innych zleceń niż te które oferuje Ci agencja.

 

Kto może zostać modelką naszej Agencji?

Modelką naszej Agencji, może zostać każda osoba która ukończyła 18 lat i nosi rozmiar minimalnie 38+. Poza tymi warunkami musi oczywiście cechować się ponadprzeciętna urodą, proporcjonalną budową ciała, jak również inteligencją, ciekawą osobowością. Znajomość  języków obcych będzie również dodatkowym atutem.  Wzrost również gra bardzo ważną rolę, tyczy się to w szczególności modelek które będą występować na pokazach mody ( min. 170), natomiast przypadku fotomodelek bardzo istotna jest również nieskazitelna cera.

 

Jaki jest zakres pozowania do zdjęć? Czy muszę mieć zdjęcia nago bądź w kostiumie, bieliźnie?

Zakres pozowania do zdjęć, jest ustalany indywidualnie z każdą modelką. Jeżeli nie chcesz uczestniczyć w sesjach, bądź innego rodzaju zleceniach gdzie musisz być nago bądź w bieliźnie, po prostu odmawiasz. Pragniemy jednak wspomnieć, iż twoja otwartość i odwaga dotycząca pozowania bądź występowania w bieliźnie będzie dodatkowym atutem.

 

Ile powinna mieć lat modelka?

W przypadku naszej agencji, angażujemy modelki pełnoletnie. Nie ma natomiast górnej granicy wieku.  Chętnie nawiązujemy współpracę również z Paniami +35

 

Ile czasu zajmuje praca modelki ?

Wszystko zależy od długości zlecenia, może być to jednorazowo kilka godzin bądź kilka dni. Ważne jest jednak aby pamiętać, iż praca modelki to zajęcie wymagające samodyscypliny, dbania o swoje ciało i urodę.

 

Nie dostałam od Państwa odpowiedzi, czy to znaczy, że się nie nadaje?

Niestety z powodu wielu zgłoszeń które do nas napływają, odpowiadamy jedynie na wybrane kwestionariusze osób z którymi interesuje nas współpraca.  Możliwe, iż mimo tego, że się nie odezwaliśmy w przeciągu kilku dni od Twojego zgłoszenia, odezwiemy się w późniejszym okresie.  Czasami trudno jest na podstawie internetowego zgłoszenia ocenić predyspozycje kandydatek, w związku z czym zachęcamy do uczestnictwa w castingach które organizowane są kilka razy w roku, w różnych miastach. Informacje o aktualnych castingach znajdziesz na naszym Facebooku. 

 

Mam pearcing/tatuaże/znaki szczególne/dredy – czy to mnie dyskwalifikuje?

Zdecydowanie nie. Nasza agencja jest otwarta na nieszablonowych, alternatywnych ludzi. Oryginalne uroda w naszej agencji może często stanowić również atut.

 

Mieszkam w innym mieście niż Warszawa, czy to wyklucza współpracę?

Nie wyklucza. W związku z tym, iż agencja współpracuje z klientami z całej Polski, poszukujemy modelek na terenie całego kraju. Należy jednak również brać to pod uwagę, że praca modelki, wiąże się również z możliwością podróży.